Băsescu: Cel mai bun moment pentru moţiune a trecut

Băsescu: Cel mai bun moment pentru moţiune a trecut

Fostul preşedinte Traian Băsescu a declarat vineri că momentul cel mai bun pentru depunerea unei moţiuni de cenzură împotriva Guvernului a trecut, acesta fiind ''momentul în care Dragnea şi Tăriceanu erau în dispute''.

"În analiza mea, cel mai bun moment pentru moţiune a trecut. Era momentul în care Dragnea şi Tăriceanu erau în dispute în interiorul coaliţiei. În momentul de faţă, această dispută nu mai există. Rămâne să vedem care va fi exodul din PSD, dar nu-l pot pronostica eu", a declarat Băsescu la finalul Colegiului Naţional al PMP de la Sinaia.

El s-a abţinut să vorbească despre posibilitatea schimbării Guvernului în luna decembrie. AGERPRES


populare
astăzi

1 Hopa! Ce avem noi aici? / Urmează Bolojan?

2 Luați-o și pe asta cu Grindeanu! Și judecați voi cam despre ce ar fi vorba....

3 Șeful Apelor Române dezvăluie, într-o înregistrare cu camera ascunsă, adevărul despre criza apei. Momentul care ar fi declanșat problemele

4 BREAKING DNA a găsit la domiciliul primăriței din Olteni / Teleorman 251.860 de euro, 90.100 de lei și 320 de dolari

5 VIDEO Trump Jr. / „Am fost la Monaco, jumătate dintre mașinile de superlux sunt ale ucrainenilor”