Băsescu despre întâlnirile cu Ponta:,,S-ar putea să îi arăt cum arată, de când este premier. Când am spus că se poartă ca un pisic cu mine, nu am exagerat deloc"

Traian Băsescu a spus miercuri, la B1 TV, că ar putea decide să facă publice toate întâlnirile cu premierul.

"Vă asigur că, dacă la un moment dat voi lua decizia de a face publice întâlnirile pe care le-am avut cu Victor Ponta.. Nu există niciun protocol. Acolo ştie că, atunci când vine la preşedinte, apasă pe buton şi se înregistrează totul. (...) S-ar putea să îi arăt cum arată, de când este premier. Când am spus că se poartă ca un pisic cu mine, nu am exagerat deloc", a comentat Traian Băsescu.

El a menţionat că, de regulă, consultările sale cu premierul au avut, întotdeauna, un suport economic.

"Niciodată nu a fost pregătit (premierul - n.r.), înotdeauna a venit cu un ministru mai bine sau mai puţin bine pregătit", a adăugat Băsescu.


populare
astăzi

1 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

2 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

3 O nouă postare ciudată a președintelui SUA...

4 Asta e România onestului Nicușor Dan?

5 Rareș Bogdan: „De ce PNL nu trebuie să devină sluga USR” / 1000 de membri PNL, în frunte cu Emil Boc, absentează de la congresul de userizare a PNL...