Băsescu: Problema orei la care votează președintele nu are relevanță, fiecare se duce când vrea

Băsescu: Problema orei la care votează președintele nu are relevanță, fiecare se duce când vrea

Liderul PMP, Traian Băsescu, consideră că nu reprezintă un element "relevant" faptul că președintele Klaus Iohannis s-a prezentat la votul de duminică spre seară.

"Fiecare se duce la vot când vrea. Am văzut că toți încearcă să dea diverse semnificații. Eu toată viața m-am dus la 11,00. După ce mi-am băut liniștit cafeaua cu soția, pe urmă am plecat la vot, deși, de cele mai multe ori, când m-am dus la vot era vorba chiar de mine. (...) Deci, problema orei la care votează președintele nu are nicio relevanță, părerea mea", a declarat Traian Băsescu, la sediul PMP.

Președintele Klaus Iohannis a votat, duminică, după ora 18,00 .

AGERPRES/(A — autor: Daniel Florea, editor: Claudia Stănescu, editor online: Simona Aruștei)


populare
astăzi

1 Mutare misterioasă a Ucrainei?

2 De citit...

3 Foarte interesant! / Citind povestea asta realizezi că în cazul Georgescu orice este posibil...

4 Scandalos / Cică nu sunt bani și vor de la noi, dar „aleșii” se plimbă prin cele mai exotice destinații!

5 Daciana Sârbu, detalii despre noul iubit tatuat și înalt: „Nu mă ascund, nu mint, sunt bine, liniștită”. Ce spune despre căsătorie