Băsescu și Steriu deschid listele PMP pentru Senat și Camera Deputaților la București

Partidul Mișcarea Populară a depus joi la Biroul Electoral Municipal listele de candidați pentru alegerile parlamentare în circumscripția București, Traian Băsescu deschizând lista pentru Senat, iar Valeriu Steriu la Camera Deputaților.

La depunerea listelor au fost prezenți președintele PMP, Traian Băsescu, secretarul general Dorel Onaca, președinții executivi Eugen Tomac și Valeriu Steriu, precum și alți lideri ai partidului care candidează la parlamentare.

Pe lista PMP București pentru Camera Deputaților se mai regăsesc Eugen Tomac, Ștefan Florescu, fost candidat independent la Primăria Sector 6, și Vasile Ștefănescu, președinte COTAR și vicepreședinte al formațiunii.

La Senat din partea PMP vor mai candida Radu Cristescu, vicepreședinte al partidului, Liviu Goncea și Ștefan Vlaston.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Hopa, ce avem noi aici?

2 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

3 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

4 Asta e România onestului Nicușor Dan?

5 O informație interesantă