Băsescu și Steriu deschid listele PMP pentru Senat și Camera Deputaților la București

Partidul Mișcarea Populară a depus joi la Biroul Electoral Municipal listele de candidați pentru alegerile parlamentare în circumscripția București, Traian Băsescu deschizând lista pentru Senat, iar Valeriu Steriu la Camera Deputaților.

La depunerea listelor au fost prezenți președintele PMP, Traian Băsescu, secretarul general Dorel Onaca, președinții executivi Eugen Tomac și Valeriu Steriu, precum și alți lideri ai partidului care candidează la parlamentare.

Pe lista PMP București pentru Camera Deputaților se mai regăsesc Eugen Tomac, Ștefan Florescu, fost candidat independent la Primăria Sector 6, și Vasile Ștefănescu, președinte COTAR și vicepreședinte al formațiunii.

La Senat din partea PMP vor mai candida Radu Cristescu, vicepreședinte al partidului, Liviu Goncea și Ștefan Vlaston.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Mafia Nordis contraatacă / Laura Vicol îi face plângere penală lui Siegfried Mureșan: „Acest aservit străinilor mă amenință”

2 „Acum două luni fugea de funcția de premier, acum și-o dorește. A dus PSD la 13%”

3 O influenceriță, refuzată la îmbarcare de Lufthansa din cauza ținutei: „Ești dezbrăcată”

4 Cum afli exact când te poți pensiona. Calculatorul CNPP care arată vârsta de pensionare actualizată

5 Ingredientul care ajută digestia, scade colesterolul și reglează glicemia natural rapid. Opt beneficii cheie