Ben Affleck spune că vrea să fie "parte a soluției" în scandalul hărțuirilor sexuale de la Hollywood

Ben Affleck a declarat că furtuna de acuzații privind hărțuirea sexuală care a cuprins Hollywoodul l-a făcut să-și examineze propriul comportament, relatează luni The Hollywood Reporter.

Într-un interviu acordat duminică Associated Press pentru promovarea filmului cu supereroi "Justice League", Affleck a spus: "Îmi analizez propriul comportament și mă asigur că sunt parte a soluției".

După ce a condamnat acțiunile lui Harvey Weinstein luna trecută, Affleck a fost forțat să-și apere propriul comportament. El și-a cerut scuze pentru că a atins cu mâinile sânii actriței Hilarie Burton în 2003 în timpul unei emisiuni pe care aceasta o găzduia,"Total Request Live" de pe MTV. Într-o altă înregistrare din 2004 se poate vedea cum Affleck o trage în brațele sale pe prezentatoarea Montreal TV Anne-Marie Losique.

Duminică, Affleck a spus că două lucruri trebuie să se întâmple. Primul dintre acestea este ca "mai multe femei să ajungă în poziții de putere", iar al doilea ca hărțuirea sexuală să fie "o problemă a bărbaților", respectiv ca aceștia să semnaleze comportamentul inadecvat.

AGERPRES


populare
astăzi

1 VIDEO Imagini care dau fiori... / Priviți ce ține Iranul sub munți!

2 „O armă iraniană puternică” / Cum au fost uciși cei șase militari americani într-un atac al Iranului

3 Foarte interesante amănunte... / Schimbare importantă de strategie a Iranului în războiul cu SUA și Israel

4 VIDEO Gest disperat al președintelui Emiratelor Arabe Unite, șeicul Mohamed bin Zayed Al Nahyan

5 VIDEO Băsescu / „Dacă se ratează asta, Teheranul nu va mai putea fi oprit”