Bistriţa-Năsăud: Ninge pe DN 17 şi DN 17C; Poliţia monitorizează traficul în aceste zone

Bistriţa-Năsăud: Ninge pe DN 17 şi DN 17C; Poliţia monitorizează traficul în aceste zone

Ninsorile s-au întors, marţi dimineaţă, în zonele montane ale judeţului Bistriţa-Năsăud, fiind semnalate astfel de fenomene în Pasul Tihuţa, pe DN 17, dar şi la Dealul Ştefăniţei, pe DN 17C, care face legătura cu judeţul Maramureş, potrivit datelor comunicate AGERPRES de către purtătorul de cuvânt al Inspectoratului de Poliţie Judeţean (IPJ), Crina Sîrb.

În cele două zone unde ninge au fost trimise echipaje ale Poliţiei, care monitorizează traficul.

Până la această oră, nu au fost înregistrate probleme, dar şoferii sunt sfătuiţi să circule cu prudenţă.

Potrivit Comitetului Judeţean pentru Situaţii de Urgenţă, pentru Bistriţa-Năsăud există emis un cod galben de instabilitate atmosferică, cantităţi de apă însemnate şi precipitaţii dominant sub formă de ninsoare la munte, valabil până marţi seara, în jurul orei 23,00. AGERPRES


populare
astăzi

1 Adevărații șefi ai României, la ei e cheia...

2 O informație care dă de gândit...

3 VIDEO Nicușor Dan a luat-o razna? Serie de gafe la dezbaterea de la TVR

4 VIDEO „Taci dracu' din gură, ești altă generație, nu vă suport” / Claudiu Bleonț și-a umilit fetița pe scenă

5 Aceste lucruri se petrec în „curata” Germanie... La Amsterdam, unde abia poți respira pe anumite străzi din cauza „ierbii”, cum o fi?