Blocul Național Sindical organizează un protest în București în 12 decembrie

Biroul executiv al Blocului Național Sindical a hotărât organizarea unei acțiuni de protest în București în data de 12 decembrie, a declarat marți, Dumitru Costin, liderul BNS.

De asemenea, Costin a anunțat, la Digi 24, că BNS a decis să se alăture manifestațiilor organizate de societatea civilă din România pe legile Justiției.

AGERPRES/(editor: Andreea Marinescu, editor online: Irina Giurgiu)


populare
astăzi

1 Trei chestii care dau de gândit și nu sunt deloc întâmplătoare...

2 Adevărata misiune a lui Bolojan? / Aderarea Oanei Gheorghiu și a lui Dragoș Pîslaru la PNL stârnește critici și îngrijorări

3 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

4 Elena Lasconi, avertisment ferm pentru Nicușor Dan: „Veți fi primul președinte demis din istoria României”

5 Rusia / un pluton de asalt, aproape anihilat în 10 zile; un canal pro-Kremlin descrie „orașul morților”