Bloomberg: India, prima mare țară a lumii care începe să aibă probleme cu medicamentele din cauza Chinei! Scumpiri bruște ale paracetamolului și antibioticelor!

Bloomberg: India, prima mare țară a lumii care începe să aibă probleme cu medicamentele din cauza Chinei! Scumpiri bruște ale paracetamolului și antibioticelor!

India, prima mare țară a lumii care începe să aibă probleme cu medicamentele din cauza Chinei! Scumpiri bruște ale paracetamolului și antibioticelor!

Potrivit Bloomberg , prețul paracetamolului, cel mai des utilizat analgezic, a crescut cu 40% în India, în timp ce costul azitromicinei, un antibiotic utilizat pentru tratarea unei varietăți de infecții bacteriene, a crescut cu 70%, a declarat Pankaj R. Patel, președintele Zydus Cadila. Industria farmaceutică s-ar putea confrunta cu deficiențe în livrările de medicamente începând cu luna aprilie dacă nu vor fi restabilite livrările până în prima săptămână a lunii viitoare, a spus el.


populare
astăzi

1 „Am fost la Palatul Cotroceni. I-am explicat președintelui tot ceea ce se întâmplă. Mi-a spus, mi s-a spus că oamenii politici au nevoie de liniște, i…

2 Carl Sagan, predicție care dă fiori despre SUA...

3 Foarte interesante amănunte...

4 BREAKING România a fost invitată de SUA să facă parte din Consiliul pentru Pace / Scrisoarea lui Donald Trump, primită sâmbătă de Nicușor Dan

5 Detaliul care l-a convins pe un bărbat să-și părăsească țara și să se mute în Spania: „Cu 1.000 de euro pe lună trăiești ca un rege”