Blue Air: Cursa către Helsinki a decolat cu întârziere de aproape 2 ore; un geam din cabina piloţilor era defect

Cursa Blue Air 0B181, cu 147 de pasageri la bord, a decolat vineri la ora locală 10:44 de pe aeroportul Otopeni cu destinaţia Helsinki, cu o întârziere de 1 oră şi 44 minute, după ce s-a constatat o defecţiune la unul dintre geamurile mobile din cabina piloţilor.

"Menţionăm că, în timpul verificărilor tehnice la sol, s-a constatat o defecţiune la unul dintre geamurile mobile din cabina piloţilor şi s-a procedat la corectarea acesteia. În acest timp, pentru a se evita acumularea de întârzieri, pasagerii au fost debarcaţi din aeronavă şi îmbarcaţi într-o alta", au precizat reprezentanţii companiei.

Potrivit sursei citate, toate verificările tehnice se realizează de echipa proprie.

"Principala preocupare a Blue Air o reprezintă siguranţa şi confortul pasagerilor. În acest sens, toate verificările tehnice se realizează de către echipa proprie, cu maximă atenţie, pentru a asigura transportul pasagerilor la destinaţie în siguranţă şi în cel mai scurt timp posibil", dă asigurări compania. AGERPRES


populare
astăzi

1 Acesta este PSD, oameni buni...

2 „Da. Voi candida”

3 Afaceri și spionaj, mizele atentatului din Monaco? A fost dezvăluită și identitatea amantei oligarhului ucrainean

4 Așa o fi? / Încă o dovadă a bătăii de joc la care suntem supuși?

5 Suspectă chestie...