Boc, Videanu, Berceanu și Flutur - chemați la audieri marți la Comisia de anchetă privind alegerile din 2009

Comisia parlamentară de anchetă privind alegerile prezidențiale din 2009 urmează să îi audieze marți pe Emil Boc, Adriean Videanu, Radu Berceanu și Gheorghe Flutur.

"Pentru marți îi vom avea invitați pe Emil Boc, la vremea aceea președintele PDL și prim-ministru, pe Adriean Videanu, Radu Berceanu, îl vom invita și pe Gheorghe Flutur, care era șeful de campanie al PDL", a declarat săptămâna trecută președintele comisiei, senatorul PSD Mihai Fifor.

Comisia parlamentară de anchetă urmează să decidă în această săptămână dacă și când îl vor chema la audieri pe fostul președinte Traian Băsescu, dar și în ce mod se va adresa Parchetului General pentru a evita situații precum cea a lui Anghel Iordănescu, care a refuzat să răspundă la întrebări pe motiv că este martor într-un dosar deschis de Parchetul General privind același subiect.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Foarte interesante amănunte...

2 Controale la domiciliu pentru 7 milioane de români: Poliția va verifica asigurările obligatorii de locuință

3 SONDAJ Pe cine vor românii premier: Bolojan este pe locul doi în preferințe

4 Enigma fotografiilor trucate în campanie

5 Radiografia unei crize / Valentin Lazea, economistul-șef al BNR explică intrarea României în recesiune și capcana datoriilor care ne costă miliarde