Bogdan Aurescu, întâlnire cu Mike Pompeo: Am evaluat realizările semnificative din cadrul parteneriatului strategic

Ministrul Afacerilor Externe, Bogdan Aurescu, a avut, luni, la Washington, o întrevedere cu secretarul de stat al SUA, Mike Pompeo, în cadrul întâlnirii fiind discutate realizările din cadrul parteneriatului strategic româno-american, dar şi noi priorităţi în cooperarea dintre cele două state.

"Întâlnire excelentă cu secretarul de stat al SUA, Mike Pompeo. Am evaluat realizările semnificative din cadrul parteneriatului strategic româno-american pe baza obiectivelor convenite de preşedinţii Klaus Iohannis şi Donald Trump în 2019. De asemenea, am discutat noi priorităţi în baza cooperării noastre dinamice în domeniile politic, de securitate, energetic şi economic", a scris Aurescu pe Twitter . AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...