Bogdan Licu renunță la coordonarea Secției de urmărire penală a Parchetului General

Procurorul general interimar Bogdan Licu a decis să nu mai coordoneze Secția de urmărire penală din cadrul Parchetului General. Bogdan Licu a confirmat luni că a emis un ordin prin care Secția de Urmărire Penală va fi coordonată de Codruț Olaru, adjunctul procurorului general.

Bogdan Licu, prim-adjunct al procurorului general, asigură interimatul la conducerea Ministerului Public, după ce Tiberiu Nițu și-a dat demisia din funcția de procuror general.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Încă o dovadă a prostiei crase a lui Câciu, de două ori ministru PSD...

2 „Dacă v-ați afla într-o barcă cu Bolojan și Grindeanu, pe care l-ați arunca?” Răspunsul dat de Nicușor Dan

3 Așa o fi?

4 Povestea cercetătoarei române briliante de care se tem hackerii și giganții tech. Americanii au inclus-o în topul celor mai străluciți savanți

5 Detaliul de la strângerea de mână dintre Trump și Xi Jinping care i-a uimit pe experții în limbajul corpului