BOMBĂ! Jandarmul lui Dragnea este șeful unității de elită a Jandarmeriei! De asta încearcă să-l acopere! VIDEO

O mare mizerie! Răducu Șerban, jandarmul care a dat cu pumnul în protestatari este comandantul Detaşamentului Acţiuni Speciale din cadrul Brigăzii Speciale de Intervenţie „Vlad Ţepeş”, unitate de elită a Jandarmeriei Române. Și este căpitan! De asta încearcă să-l acopere! Ne miram noi ca lui Dragnea să-i trimită la DNA un agarici, să-i țină spatele! Șeful Jandarmeriei ar trebui demis urgent. Și sclăvelul ăla de purtător de cuvânt, care minte cu nesimțire de două zile!

De la minutul 09.05:

Detaşamentul este comandat de căpitanul Răducu Şerban. Brigada Specială acționează pentru prevenirea şi combaterea criminalității organizate, execută misiuni de intervenție antiteroristă şi este responsabilă de restabilirea ordinii publice, atunci când aceasta este grav tulburată. Militarii care defilează sunt specializaţi ca lunetişti, paraşutişti, scafandri şi alpinişti și au o vastă experienţă în misiuni internaționale desfășurate în teatrele de operații sub egida ONU, NATO și a Uniunii Europene.






populare
astăzi

1 VIDEO „Putin a zis că se retrage după ce a văzut clipul” / Videoclipul cu Radu Miruță care a încins spiritele pe internet

2 Antena 3 a rămas cu „ventilatorul” pornit lângă Daciana

3 PSD a ajuns la distanță de trei procente de USR. Ce scor înregistrează AUR și PNL în ultimul sondaj INSCOP

4 Realitatea Plus scade în fața unei televiziuni rivale. Un post tv dintre primele 3 pierde puternic audiență

5 „Faceți plinul la mașină, acum” / Avertismentul unui analist care vorbește de o criză mondială ca în anii `70