BOMBĂ! Surse PSD: S-a deschis dosar penal pentru abuz în serviciu privind Ordonanțele. Dragnea, vizat de dosar!

Surse din PSD spun că Dragnea a primit informația că este vizat de un dosar de abuz în serviciu deschis de un procuror de la Parchetul General sau DNA(nu sunt indicii clare în privința instituției unde s-a deschis dosarul) în legătură cu elaborarea Ordonanțelor privind grațierea și modificarea Codurilor Penale. După cum se știe, mai multe prevederi ale acestor ordonanțe l-ar exonera pe Dragnea de acuzațiile și pedepsele care-l vizează. Ori el este în poziția de a influența decizia Guvernului și a ministrului Justiției. Mai mult, în presă a fost publicat un document care lasă să se înțeleagă că unele lucrări la textul acestor ordonanțe s-au făcut de pe un calculator de la Cancelaria președintelui Camerei Deputaților. Care este chiar Liviu Dragnea.

Acesta o fi motivul pentru care, brusc, joi, când a fost întrebat despre Ordonanțe, Dragnea a spus că el nu știe nimic, că habar nu are ce conțin? 


populare
astăzi

1 „Statul român este un stat ticălos, care a alungat milioane de români din țară. Este cel mai corupt și ineficient stat din Europa”

2 Așa o fi? / Asta e țara în care am ajuns să trăim?

3 Așa o fi?

4 Un italian a refuzat să întrețină relații sexuale cu soția, iar femeia l-a reclamat la 112. Cum a motivat respingerea

5 „Suntem conduşi de Olguţa şi Claudiu Manda, asta este realitatea. Cea mai ascultată voce din partid nu este Sorin Grindeanu”