BOMBA nopții! DNA a ridicat luni documente din Guvern! De la omul lui Dragnea! Amănunte INCENDIARE!

Procurorii DNA au efectuat luni percheziții la sediul guvernului. Conform unor surse judiciare, procurorii au verificat diferite documente și au ridicat și câteva dosare.

UPDATE Potrivit unor surse, procurorii au vorbit cu mai multi angajati ai Executivului, dar i-au si filmat si legitimat pe acestia.

11 procurori au fost in sediul Guvernului. Acestia ar fi ridicat si mai multe documente.

Conform surselor judiciare,vizat de percheziții a fost Secretariatul General al Guvernului, condus de omul lui Dragnea, Mihai Busuioc. 

O altă țintă a procurorilor a fost sediul Ministerului pentru Relația cu Parlamentul, condus de Viorel Ilie, omul lui Tăriceanu.


populare
astăzi

1 Mafia Nordis contraatacă / Laura Vicol îi face plângere penală lui Siegfried Mureșan: „Acest aservit străinilor mă amenință”

2 „Acum două luni fugea de funcția de premier, acum și-o dorește. A dus PSD la 13%”

3 Atacul iranian devastator asupra bazei navale americane din Bahrain: Noi dezvăluiri despre pagube și o reconsiderare strategică a SUA

4 Eugen Tomac explică de ce Nicușor Dan este considerat „pesedist”

5 O influenceriță, refuzată la îmbarcare de Lufthansa din cauza ținutei: „Ești dezbrăcată”