BOMBĂ/Relu Fenechiu, AUDIAT ca SUSPECT la DNA într-un NOU DOSAR!

Relu Fenechiu, fost ministru al Transporturilor, este audiat joi dimineata la DNA Ploiesti, intr-un nou dosar in care este vizat, suspiciunile fiiind de frauda cu fonduri europene, anunta Digi 24. Relu Fenechiu a fost adus la DNA Ploiesti de la Penitenciarul Vaslui, unde isi executa pedeapsa de 5 ani de inchisoare primita in dosarul "Transformatorul".

Fost deputat PNL si fost ministru al Transporturilor, Relu Fenechiu a fost condamnat definitiv, in ianuarie 2014, la 5 ani de inchisoare cu executare. El este acuzat ca, prin firmele sale, a vandut transformatoare si intrerupatoare uzate si vechi la preturi de produse noi catre Sucursala de Intretinere si Servicii Energetice Electrice Moldova, cu complicitatea fostei conduceri a institutiei.


populare
astăzi

1 Succes la Cernavodă / Nivelul Dunării, cu 8 cm mai sus după scufundarea barjelor

2 Asistentă: 15.000 euro, prețul unui post la Spitalul Județean Timișoara / Discuție înregistrată și prezentată de medicul Ciprian Maxim

3 Ce a ucis, de fapt, litoralul românesc

4 Primele imagini cu tinerii care au atacat cu topoare și pietre o ambulanță în Cluj. Cei trei au fost săltați de polițiști și reținuți

5 Fost șef de la Investigații Criminale din Hunedoara, dispărut de două zile