BOMBĂ/Relu Fenechiu, AUDIAT ca SUSPECT la DNA într-un NOU DOSAR!

Relu Fenechiu, fost ministru al Transporturilor, este audiat joi dimineata la DNA Ploiesti, intr-un nou dosar in care este vizat, suspiciunile fiiind de frauda cu fonduri europene, anunta Digi 24. Relu Fenechiu a fost adus la DNA Ploiesti de la Penitenciarul Vaslui, unde isi executa pedeapsa de 5 ani de inchisoare primita in dosarul "Transformatorul".

Fost deputat PNL si fost ministru al Transporturilor, Relu Fenechiu a fost condamnat definitiv, in ianuarie 2014, la 5 ani de inchisoare cu executare. El este acuzat ca, prin firmele sale, a vandut transformatoare si intrerupatoare uzate si vechi la preturi de produse noi catre Sucursala de Intretinere si Servicii Energetice Electrice Moldova, cu complicitatea fostei conduceri a institutiei.


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 O nouă „realizare” marca Bolojan: Carburanții continuă să se scumpească în România, deși prețul petrolului scade

3 Specialiștii Muzeului „Grigore Antipa” fac precizări despre „peștii-iepure” care au apărut în Grecia

4 Dezvăluiri din PSD / „Ne-au chemat la Vila Lac și ni s-a spus: «Trebuie să aduceți voturi»” pentru Simion”

5 Mutarea care i-ar fi fatală președintelui Nicușor Dan / „Anticipatele sunt cea mai bună soluție proastă”