BOMBĂ/Relu Fenechiu, AUDIAT ca SUSPECT la DNA într-un NOU DOSAR!

Relu Fenechiu, fost ministru al Transporturilor, este audiat joi dimineata la DNA Ploiesti, intr-un nou dosar in care este vizat, suspiciunile fiiind de frauda cu fonduri europene, anunta Digi 24. Relu Fenechiu a fost adus la DNA Ploiesti de la Penitenciarul Vaslui, unde isi executa pedeapsa de 5 ani de inchisoare primita in dosarul "Transformatorul".

Fost deputat PNL si fost ministru al Transporturilor, Relu Fenechiu a fost condamnat definitiv, in ianuarie 2014, la 5 ani de inchisoare cu executare. El este acuzat ca, prin firmele sale, a vandut transformatoare si intrerupatoare uzate si vechi la preturi de produse noi catre Sucursala de Intretinere si Servicii Energetice Electrice Moldova, cu complicitatea fostei conduceri a institutiei.


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...