Botoșani: Aproximativ 100 de persoane participă la un nou miting de protest în Piața Revoluției

Peste 100 de persoane participă, vineri seară, la un protest în Piața Revoluției din municipiul Botoșani, în semn de nemulțumite față de deciziile luate marți seară de Guvern cu privire la modificarea și completarea Codurilor penale.

Numărul manifestanților ar putea crește, susțin organizatorii, care cred că în stradă vor ieși peste 500 de persoane.

Oamenii au afișat pancarde cu lozinci anti-guvernamentale și anti-PSD de genul "Cine doarme-n democrație/ Se trezește în dictatură", "România nu e liviu Dragnea" sau "Rezistăm jupâne!"

La fel ca și în ultimele două zile, la ora 19.00 este programat a avea loc un marș pe traseul Piața Revoluției—Calea Națională—Sucevei—Primăverii—George Enescu—Marchian.

Protestul este autorizat, urmând să se desfășoare până la ora 22.00.

AGERPRES/ (A—autor: Cristian Lupașcu, editor: Diana Dumitru)


populare
astăzi

1 Foarte interesante amănunte...

2 Controale la domiciliu pentru 7 milioane de români: Poliția va verifica asigurările obligatorii de locuință

3 Ce pregătește PSD / Culisele puciului împotriva lui Bolojan

4 Noul șef al ITM București, surprins că vine la serviciu cu un Lamborghini de 300.000 de euro. Bolidul nu apare în declarația de avere

5 „Bă, tu mă faci pe mine borfaș? Mi-am dat viața pentru partid” / Bătaie în AUR