Botoșani: Cinci persoane rănite în urma unui accident în care a fost implicat un autoturism din Republica Moldova

Un accident soldat cu rănirea a cinci persoane, printre care și un copil de șase luni, a avut loc, marți dimineață, pe raza localității Guranda din județul Botoșani.

Șoferul unui autoturism înmatriculat în Republica Moldova, care se îndrepta dinspre Vama Stânca spre municipiul Botoșani, a pierdut controlul asupra volanului și s-a răsturnat într-un curbă periculoasă la stânga.

Potrivit ofițerului Ionuț Apostol de la Serviciul Poliției Rutiere Botoșani, accidentul s-a produs ca urmare a vitezei neadaptate la condițiile unui carosabil umed.
La momentul producerii accidentului, în autoturismul cu o capacitate de șapte locuri se aflau șapte persoane, printre care și copilul de șase ani, toți cetățeni ai Republicii Moldova.

Cinci dintre victime au fost preluate de ambulanțe și transportate la Spitalul Județean de Urgență Mavromati.

AGERPRES/(A — autor: Cristian Lupașcu, editor: Oana Popescu, editor online: Simona Aruștei)


populare
astăzi

1 Degringoladă în PSD / „Nu mă văd într-un partid cu Sorin Grindeanu la conducere. Uită-te în sondaje: cel mai mare partid este AUR”

2 VIDEO Premiul Darwin pentru prostie / Momentul în care un turist bulgar este mușcat de urs, în zona Barajului Vidraru

3 Fraților, e groasă treaba / Lia Savonea ar solicita Guvernului Bolojan drepturi salariale de 1 miliard de euro

4 Karner explică de ce Austria a blocat aderarea României în Schengen din 2022: „A fost una dintre cele mai dificile decizii din cariera mea”

5 SURSE Nicușor Dan amână desemnarea premierului. Tomac nu are majoritate