Botoşani: O adolescentă de 15 ani căutată de Poliţie, după ce a dispărut de acasă

Poliţiştii din Botoşani au demarat o anchetă în vederea identificării unei adolescente de 15 ani care a dispărut, a anunţat, duminică, purtătorul de cuvânt al Inspectoratului de Poliţie Judeţean Botoşani, Delia Nenişcu.

Potrivit sursei citate, Adianna Gabriela Hulpan, din comuna Curteşti, a părăsit domiciliul în noaptea de 8 spre 9 mai şi nu a revenit, dar nici nu a contactat familia.

Sursa foto: IPJ Botosani

Poliţiştii fac apel la persoanele care deţin informaţii cu privire la persoana respectivă să apeleze 112 sau să se adreseze celei mai apropiate unităţi de poliţie.

Fata are 1,85 metri înălţime, aproximativ 125 kg, păr brunet lung şi ochi verzi. Poliţiştii susţin că nu se cunoaşte vestimentaţia la momentul plecării de acasă. AGERPRES / (AS - autor: Cristian Lupaşcu, editor: Marius Frăţilă, editor online: Anda Badea)


populare
astăzi

1 Rețea de milioane la Muntele Athos: Pelerinii români, ținta unei afaceri ilicite

2 Un document care dă fiori despre atacul de la Cadastru

3 Trianon / Rana adâncă a Ungariei și sursa conflictului româno-maghiar

4 Andrew Tate se plânge de un „canibal” în celulă; Reacția virală a actriței Christina Ricci

5 De citit...