Botoșani: O sută de eleve au devenit mame în 2015

O sută de eleve din județul Botoșani au devenit mame anul trecut, potrivit unei statistici prezentate, miercuri, într-o conferință de presă, de purtătorul de cuvânt al Spitalului Județean de Urgență Mavromati, Ștefan Bercea.

Potrivit acestuia, două adolescente au născut la vârsta de 14 ani, iar 15 au devenit mame la 15 ani. Totodată, 21 de adolescente au născut la vârsta de 16 ani, iar alte 62 de eleve au devenit mame la vârsta de 17 ani.

Potrivit oficialilor Spitalului Județean de Urgență Mavromati, cele mai multe eleve care au născut provin din familii cu probleme sociale sau dezorganizate.

AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...

5 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei