Botoșani: Subprefectul Elena Coșman a renunțat la funcție

Subprefectul județului Botoșani, Elena Coșman, a înaintat, joi, ministrului Afacerilor Interne, Petre Tobă, cererea de încetare a detașării în interes de serviciu. Informația a fost confirmată, pentru AGERPRES, de prefectul Dan Nechifor, care susține că a fost anunțat cu privire la demisia Elenei Coșman.

Ea urmează să revină pe funcția de director economic al Direcției Sanitar Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor.

Elena Coșman este subprefectul cu cel mai scurt mandat, ea preluând funcția pe 3 noiembrie 2015, atunci când l-a înlocuit pe economistul Gelu Țigănucă.

AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei

5 SURSE AUR cere funcția de președinte al Senatului pentru Peiu, cu scopul de a prelua prerogativele lui Nicușor Dan