BPN al PNL a validat candidații la sectoarele 1, 2, 3, 4 și 5 ale Capitalei (surse)

BPN al PNL a validat, miercuri, candidații la funcția de primar la sectoarele 1, 2, 3, 4 și 5 ale Capitalei, au precizat pentru AGERPRES surse participante la reuniune.

Cele cinci candidaturi liberale validate în cadrul BPN au fost anunțate luni de președintele organizației de București a PNL, Cătălin Predoiu, respectiv la Primăria sectorului 1 — Alexandru Nazare, la Primăria sectorului 2 — Dan Cristian Popescu, la Primăria sectorului 3 — Florin Ștefan Vasile, la Primăria sectorului 4 — Răzvan Sava, iar la Primăria sectorului 5 — Ovidiu Raețchi.

Cât privește candidatul PNL la sectorul 6, Predoiu a precizat, tot luni, că acesta va fi anunțat în cursul săptămânii viitoare.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Noua Eră / O poveste care dă fiori despre ce va să vină...

2 Barack Obama a declarat că extratereștrii sunt reali și a dat informații despre Zona 51

3 Jaful spectaculos pe care nimeni nu l-a observat timp de trei zile. Hoții care au fugit cu peste 100 milioane de euro nu au fost prinși

4 A fost prins criminalul lui Gheorghe Chindriș. Detalii șocante din anchetă: victima, lovită în cap cu un calorifer electric

5 Șeful Statisticii îi dă peste bot lui Ciolacu!