Brăila: Două persoane căzute într-o fântână în Valea Cânepii, salvate de pompieri

Brăila: Două persoane căzute într-o fântână în Valea Cânepii, salvate de pompieri

Două persoane, în vârstă de 46 şi respectiv 53 de ani, căzute, sâmbătă, într-o fântână, în localitatea Valea Cânepii, au fost scoase de pompieri şi predate Serviciului de Ambulanţă Judeţean (SAJ), a informat ISU Brăila.

În acest caz s-a intervenit cu o autospecială de tip ASAS, una de descarcerare şi trei ambulanţe, dintre care una a SMURD şi două ale SAJ Brăila.

Îngrijiri medicale au fost acordate şi unei a treia persoane, care era semiconştientă. Anterior, acesta a intrat după cele două persoane şi a rămas blocată în fântână, dar a fost scoasă de cetăţeni până la sosirea echipajelor de intervenţie. AGERPRES


populare
astăzi

1 VIDEO Ce se întâmplă, a început revoluția în Rusia? / Aceste imagini sunt din Sankt Petersburg!

2 De citit ce spune omul ăsta despre ce se întâmplă acum pe frontul din Ucraina, dar și în spatele ușilor închise...

3 Toate drumurile duc la Londra / Rețeaua Celac-Rotaru-Georgescu-Vacusta

4 „Am bătut recordul” / Un șofer de camion a arătat fluturașul de salariu după o săptămână de lucru în Statele Unite

5 „Destructurați rețelele de securiști care lucrează cu rușii”. Planul de urgență gândit de Andrei Caramitru pentru a evita colapsul României