Brăila: Sloiuri pe Dunăre, se caută soluții pentru aducerea unui spărgător de gheață

Dunărea prezintă pe sectorul din județul Brăila sloiuri de gheață, motiv pentru care autoritățile caută soluții pentru aducerea unui spărgător de gheață, potrivit informațiilor furnizate AGERPRES de purtătorul de cuvânt al ISU, Ștefan Stoian.

''În aceste condiții, traficul pe Dunăre este greoi. Se caută soluții pentru aducerea unui spărgător de gheață de la Galați. La trecerea BAC Smârdan, circulă doar bacurile de capacitate mare'', a arătat oficialul ISU.

În ceea ce privește traversarea Dunării spre Insula Mare a Brăilei, BAC-urile circulă doar pentru situații de urgență.

AGERPRES


populare
astăzi

1 VIDEO Ce-o fi fost asta? / Imaginile sunt din orașul iranian Quds...

2 Armand Goșu / „Acest parteneriat strategic e un fel de a băga un băț românesc prin gardul unguresc”

3 De citit... / Câte secrete ca ăsta o mai avea Rusia în lume?

4 Scandalul concediilor medicale. Replica angajatului acuzat de șeful AEP că era în Dubai: Perioadele au fost succesive, nu s-au suprapus

5 „Nu are control asupra războiului pentru că nu este aici” / Mister în Teheran: Mojtaba Khamenei ar fi în comă, susțin surse iraniene