Braşov: Percheziţii într-un dosar de evaziune fiscală în domeniul construcţiei de locuinţe, cu un prejudiciu de aproape 4 milioane de lei

Poliţiştii braşoveni de investigare a criminalităţii economice au desfăşurat, miercuri, şase percheziţii domiciliare, într-un dosar penal de evaziune fiscală în domeniul contrucţiilor de locuinţe, cu un prejudiciu estimat de aproape 4 milioane de lei.

Potrivit Inspectoratului de Poliţie Judeţean (IPJ) Braşov, urmează să fie puse în aplicare 3 mandate de aducere.

Conform sursei citate, persoanele implicate, activând în domeniul construcţiilor, sunt bănuite de înregistrarea unor cheltuieli fictive, prejudiciul creat astfel fiind de 3,8 milioane de lei.

Activităţile procedurale sunt desfăşurate sub supravegherea Parchetului de pe lângă Tribunalul Braşov. AGERPRES / (AS - autor: Diana Dumitru, editor: Irina Poenaru, editor online: Anda Badea)


populare
astăzi

1 VIDEO „Putin a zis că se retrage după ce a văzut clipul” / Videoclipul cu Radu Miruță care a încins spiritele pe internet

2 Despre lovitura asta încasată de americani de la iranieni s-a vorbit foarte puțin. Or mai fi și altele?

3 Antena 3 a rămas cu „ventilatorul” pornit lângă Daciana

4 PSD a ajuns la distanță de trei procente de USR. Ce scor înregistrează AUR și PNL în ultimul sondaj INSCOP

5 Dilema ghiocelului / „Mașina în care s-a urcat costa 50.000 de euro” / O fotografie distribuită de Lucian Mîndruță a încins Facebook-ul