BREAKING Anisie: Voi solicita să se prelungească suspendarea cursurilor, pentru că astfel îi protejăm pe copii

Noul ministru al Educației, Monica Anisie,  a declarat pentru Edupedu.ro , după depunerea jurământului, că va solicita prelungirea perioadei de suspendare a cursurilor în școli și universități. Oficialul a declarat că perioada pentru care vor fi aplicate noile măsuri va depinde în funcție de situația de la momentul hotărârii.

În plus, ministrul Educației  a declarat pentru Edupedu.ro  că declararea stării de urgență, anunțată de președintele Klaus Iohannis, nu implică cu nimic educația și instituțiile școlare sau universitare pentru că „am evitat pe cât posibil ca toate spațiile pe care l-au luat pentru carantină să fie spațiile școlare”.

Citește articolul integral pe Edupedu.ro


populare
astăzi

1 SURSE Cine e premierul dorit de PSD și de Nicușor Dan. PNL, dispus să negocieze

2 „Statul român este un stat ticălos, care a alungat milioane de români din țară. Este cel mai corupt și ineficient stat din Europa”

3 Așa o fi?

4 Grinzi de oțel „îndoite ca niște țigări” în fostul sediu al Pfizer din New York

5 De citit...