BREAKING Candidatul PSD la o primărie din Vrancea, prins cu mită electorală de polițiști. Ar fi dat 400 de lei unui alegător

Candidatul PSD pentru postul de primar al comunei vrâncene Nereju, Ion Păucă, a fost prins când oferea mită electorală 400 de lei unui alegător, transmite Realitatea de Vrancea.

Sesizarea a fost făcută prin apel la 112, la fața locului s-au deplasat polițiștii din Vrancea, care au deschis dosar penal pentru mită electorală. Păucă a fost primar al comunei Nereju timp de zece ani, dar a demisionat brusc, invocând motive personale, în 2014.

Citește tot articolul pe Realitatea de Vrancea



populare
astăzi

1 Noi amănunte despre tentativa de lovitură de stat din China / Lui Xi Jinping i-ar fi trecut glonțul pe la urechi la propriu!

2 Așa o fi, să-i credem? / În drumul spre OCDE, România abrogă temporar un articol controversat din Codul fiscal

3 Stiglitz / Noua eră a imperiului american nu se va încheia bine nici pentru SUA, nici pentru restul lumii

4 Cine este Sorin Cîrstea, generalul numit de Nicușor Dan consilier de stat și secretar al CSAT

5 Avram Iancu le cere românilor să-i doneze bani pentru a-și cumpăra o mașină nouă: „Cel mai ieftin model este 19.500 euro”