BREAKING Doi parlamentari s-au întors la PSD. Ei plecaseră săptămâna trecută la Pro România

Deputații clujeni Horia Nasra și Cornel Itu, care săptămâna trecută plecaseră din PSD în Pro România, au revenit în PSD, scrie publicația Actual de Cluj.

Cei doi s-au reînscris în partid, în organizația locală din Cluj.

Potrivit informațiilor G4Media.ro, întoarcerea lui Nasra și Itu ar veni la pachet cu înlăturarea lui Liviu Alexa de la șefia PSD Cluj, după ce Viorica Dăncilă a fost extrem de nemulțumită de scandalurile provocate de acesta în intervalul scurt de timp în care a condus organizația.

Dacă cei doi deputați renunță să susțină moțiunea de cenzură, scorul se anunță extrem de strâns.



populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas

5 Gâgă de doi lei ajuns președinte: „Nu poți să te lupți cu sistemul, când ești șeful sistemului”