BREAKING Moțiunea de cenzură are peste 233 de semnături! Au semnat chiar și pesediști! Dăncilă, la zacuscă!

BREAKING Moțiunea de cenzură are peste 233 de semnături! Au semnat chiar și pesediști! Dăncilă, la zacuscă!

Moțiunea de cenzură la adresa Guvenului Dăncilă inițiată de PNL și sprijinită de Opoziție a strâns oficial peste 233 de semnături în urmă cu câteva minute!  Printre semnatarii moțiunii s-ar număra inclusiv membri ai PSD, au declarat pentru Comisarul.ro surse de la vârful PNL.

Pentru a trece moțiunea și a provoca demiterea guvernului Dăncilă, partidele de opoziție au nevoie de minimum 233 de voturi.

PNL a decis să depună în Parlament moțiunea de cenzură împotriva guvernului Dăncilă vineri, pe 27 septembrie.


populare
astăzi

1 Recoltă abundentă de roșii / Iulie, luna crucială pentru fructe coapte toată vara

2 Ciutacu și alți trei „dăunători” RTV, condamnați la daune-record pentru dezinformări

3 Așa o fi? / Apropo, voi cât cheltuiți într-o lună?

4 Mutare surpriză făcută de Zelenski pentru a stopa valul de proteste generat de „deciziile idioate”

5 Situația la ANCPI este critică / Datele furate după atacul cibernetic asupra agenției au fost scoase la vânzare pe internet