BREAKING Premierul Orban a plătit două amenzi în valoare 3000 de lei pentru infracțiunile comise luni

BREAKING Premierul Orban a plătit două amenzi în valoare 3000 de lei pentru infracțiunile comise luni.

Premierul Ludovic Orban a achitat sâmbătă două amenzi, în valoare totală de 3000 de lei, pentru „fumat și nepurtarea măștii în spații închise”, anunță Guvernul într-o informare remisă presei.

Potrivit sursei citate, amenzile au fost plătite prin platforma ghiseul.ro.

Informare de presă:

Prim-ministrul Ludovic Orban a achitat astăzi, 30 mai a.c., prin intermediul platformei www.ghiseul.ro, două amenzi în valoare cumulată de 3000 de lei, la cuantumul maxim prevăzut de lege, pentru fumat și nepurtarea măștii în spații închise.
Premierul consideră că regulile trebuie respectate în aceeași măsură de către orice cetățean, indiferent de poziția pe care o ocupă, iar în cazul în care acestea sunt încălcate trebuie aplicate sancțiunile stabilite de lege, fără a face distincție.


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Foarte interesante amănunte...

4 Foarte interesante amănunte...

5 Mafia Nordis contraatacă / Laura Vicol îi face plângere penală lui Siegfried Mureșan: „Acest aservit străinilor mă amenință”