BREAKING „Președintele” „Republicii Donetsk”, Denis Pușilin, a fugit!

BREAKING „Președintele” „Republicii Donetsk”, Denis Pușilin, a fugit!

Liderul separatist pro-rus Denis Pușilin din „Republica Populara Donetsk” a fugit sâmbătă din Donetsk, anunță surse din serviciile de informații ale Ucrainei citate de postul Canal 24 TV.

Fuga lui Pusilin are loc in contextul in care numeroase surse sustin ca ucrainenii ar fi reusit sa ocupe aeroportul din Donetk.

Inca nu se stie cu exactitate unde a fugit Pusilin, este posibil ca acesta sa fi fugit in Rusia, informeaza Canal 24. Pe retelele de socializare au aparut imagini cu Pusilin care transmite mesaje dintr-o masina in viteza.
Inca nu se stie cu exactitate unde a fugit Pusilin, este posibil ca acesta sa fi fugit in Rusia, informeaza Canal 24. Pe retelele de socializare au aparut imagini cu Pusilin care transmite mesaje dintr-o masina in viteza. El anunta ca ramane „in contact” cu administratia din Donetk.

Pe 9 septembrie nu mai era nimeni in administratia militara a Donetkului, toata lumea se pregatea sa fuga, mentioneaza Canal 24.

Intre timp, pe Twitter a aparut si un document, a carui veridicitate nu a putut fi confirmata inca, conform caruia Pușilin a demisionat.


populare
astăzi

1 BREAKING General american / „Forțele NATO ar putea captura regiunea puternic fortificată Kaliningrad a Rusiei într-un interval de timp de care nu s-a m…

2 Cine e Mihaela Rădulescu? / Speculațiile presei din Italia

3 VIDEO Schemă mai tâmpă de furt nu există / Cele 30 de mașini de la cancelaria premierului au avut consum mediu de 20 litri / 100 km

4 BREAKING Președintele României, declarații dure despre serviciile secrete într-o publicație germană

5 Uite un articol care chiar merită citit despre „Baronii Hranei”