BREAKING Procurorii au cerut pedepse de câte 12 ani de închisoare pentru patronii clubului Colectiv

BREAKING Procurorii au cerut pedepse de câte 12 ani de închisoare pentru patronii clubului Colectiv

Procurorii Parchetului General au cerut miercuri pedepse de 12 ani de închisoare pentru George Alin Anastasescu, Paul Gancea și Cristian Mincu, patronii clubului Colectiv, unde a avut loc în 2015 un incendiu devastator, soldat cu 64 de morți, scrie G4Media .

De asemenea, procurorii au cerut 14 ani de închisoare pentru Daniela Niță, patron al firmei de artificii. Ea a fost acuzată de procurori că ar fi încercat să distrugă probe.

Aceeași pedeapsă a fost cerută și în cazul pirotehniștilor, însă pentru administratorul firmei de artificii s-au cerut 14 ani de detenție. La începutul săptămânii, DNA a solicitat până în 14 ani și pentru fostul primar al Sectorului 4, Cristian Popescu Piedone. Dezbaterile continuă cu cei doi pompieri acuzați în dosar.


populare
astăzi

1 Ce nu s-a spus despre fetiţa salvată din lacul îngheţat. „Adevăratul erou este altcineva"

2 Țara lui Plaha / El este noul președinte al Tribunalului București / E în Tribunal de 3 săptămâni și n-ar fi intrat la nicio ședință de judecată (surse) /

3 VIIDEO „Ieșiți public, doamnă von der Leyen, și spuneți adevărul! Să știe și cetățenii!” / Rares Bogdan, discurs dur în Parlamentul European!

4 BREAKING România, pe ciudata listă neagră a lui Putin cu „dușmanii Rusiei”

5 Soția de fotbalist care a furat toate privirile la nunta lui Radu Drăgușin. Petrecere cu ștaif la Athenee Palace