București: Circa 40 de persoane continuă protestul la Palatul Cotroceni

Protestul din fața Palatului Cotroceni continuă și vineri. Aproximativ 40 de persoane scandează lozinci antiprezidențiale, cerând demisia șefului statului Klaus Iohannis.

Se scandează "Libertate!", "Jos Iohannis!", "Ne-am săturat, ieși din palat", "Demisia, demisia", "Votul democrat trebuie respectat", "Luptăm, luptăm, guvernul-l apărăm".

Totodată demonstranții poartă pancarte cu texte precum "Jos acoperiții din Justiție", "Constituția a-ncălcat, lumea a intrigat! România a dezbinat! Iohannis trădător", "Pierdut președinte".

Demonstrația decurge în mod pașnic, zona este supravegheată de jandarmi și polițiști.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Hopa, ce avem noi aici?

2 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

3 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

4 O informație interesantă

5 Asta e România onestului Nicușor Dan?