București: Circa 40 de persoane continuă protestul la Palatul Cotroceni

Protestul din fața Palatului Cotroceni continuă și vineri. Aproximativ 40 de persoane scandează lozinci antiprezidențiale, cerând demisia șefului statului Klaus Iohannis.

Se scandează "Libertate!", "Jos Iohannis!", "Ne-am săturat, ieși din palat", "Demisia, demisia", "Votul democrat trebuie respectat", "Luptăm, luptăm, guvernul-l apărăm".

Totodată demonstranții poartă pancarte cu texte precum "Jos acoperiții din Justiție", "Constituția a-ncălcat, lumea a intrigat! România a dezbinat! Iohannis trădător", "Pierdut președinte".

Demonstrația decurge în mod pașnic, zona este supravegheată de jandarmi și polițiști.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...