București: Explozie la o butelie, urmată de incendiu

O persoană de 50 de ani s-a ales cu arsuri în urma unei explozii care s-a produs marți la o butelie într-o locuință din strada Lătărețu Dumitru nr. 43 din Capitală, au anunțat oficiali ai ISU București.

Potrivit ISU București, explozia a fost urmată de un incendiu, la fața locului deplasându-se șase autospeciale de stingere.

Oficialii ISU au precizat că, în urma exploziei, clădirea este parțial prăbușită.

AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...

5 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei