Buzău: Accident cu o persoană decedată și trei răniți pe DN 2C

O persoană a decedat și alte trei au fost grav rănite în urma unui accident rutier petrecut duminică seara pe DN 2C Buzău-Slobozia, pe raza localității Căldărușanca, a informat Inspectoratul de Poliție Județean (IPJ).

"Din primele informații, un autoturism cu patru ocupanți, toți bărbați, care circula pe DN 2C din direcția Căldărăști către Buzău, a părăsit partea carosabilă și a intrat în coliziune cu stâlpul unui gard", a declarat, pentru AGERPRES, agentul șef Mihai Drăghiciu de la Biroul de presă al IPJ Buzău.

Potrivit sursei citate, polițiștii efectuează cercetări pentru stabilirea cu exactitate a condițiilor în care s-a produs evenimentul rutier.

AGERPRES / (A — autor: Dorin Ivan, editor: Irina Poenaru, editor online: Adrian Dădârlat)


populare
astăzi

1 VIDEO „Fosta mea prietenă, ca să zic așa. Altă jigodie, am primit-o în casă, am omenit-o, am scos-o din pușcărie”

2 „Salvați ce puteți” / Avertismentul sumbru al unuia dintre cei mai influenți lideri europeni

3 De citit...

4 Așa o fi? / Asta o fi „cutia cu maimuțe” a Iranului?

5 „Toate avantajele pe care le aveam s-au dus. Complet și iremediabil”