Buzău: Un microbuz cu călători a luat foc în trafic la ieșire din Mihăilești

Un microbuz cu circa 10 călători care se deplasa pe ruta Galați-București a luat foc în trafic joi, pe DN2, la ieșirea din localitatea Mihăilești, în județul Buzău.

Din primele informații furnizate de ISU Buzău, toți pasagerii au reușit să se salveze.

"Mai multe autospeciale ale ISU se deplasează la fața locului. Microbuzul a luat foc în trafic la ieșire din Mihăilești, dar nu sunt victime", a declarat, pentru AGERPRES, purtătorul de cuvânt al ISU Buzău, Vasile Prahoveanu.

Incidentul s-a produs în apropierea locului evenimentului de acum două săptămâni când un autotren încărcat cu butelii a luat foc .

AGERPRES / (AS — autor: Dorin Ivan, editor: Marius Frățilă, editor online: Gabriela Badea)


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas

4 VIDEO Cutremure violente în Venezuela, primele estimări vorbeau de peste 100.000 de morți

5 Alegeri anticipate în România: Fostul judecător CCR Petre Lăzăroiu explică mecanismul dizolvării Parlamentului