Camera Deputaților: PNL și USR au depus o moțiune simplă pe tema justiției

PNL și USR au depus, marți, la Camera Deputaților, o moțiune simplă pe justiție, a anunțat, în plen, liderul grupului liberal, Raluca Turcan.

 Moțiunea este intitulată "PSD stăpânul justiției?! Chiar așa...".

"Prin această moțiune atragem atenția la întoarcerea la vechile metehne pesediste de pe vremea lui Adrian Năstase — Rodica Stănoiu, ceea ce dăunează intereselor României și interesului oamenilor. Vă solicităm să renunțați la politizarea justiției. Nu vă mai ocupați doar de interesele infractorilor, a celor cu probleme, iar dacă nu sunteți capabili să faceți lucrul acesta, cel puțin ministrul Justiției să plece", a afirmat Turcan.

Biroul permanent urmează să ia o decizie în privința dezbaterii moțiunii.

AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei

5 SURSE AUR cere funcția de președinte al Senatului pentru Peiu, cu scopul de a prelua prerogativele lui Nicușor Dan