Canotaj: România a obţinut trei medalii de aur, una de argint şi una de bronz la Europenele de la Glasgow

 România a obţinut sâmbătă trei medalii de aur, una de argint şi una de bronz la Campionatele Europene de canotaj de la Glasgow, sportivii din ţara noastră încheind pe primul loc în proba masculină de patru rame, în cea feminină de dublu rame şi în proba feminină de 8+1, în timp ce echipajul feminin de patru rame s-a clasat pe locul 2, iar cel masculin de dublu rame a încheiat pe ultima treaptă a podiumului.
AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Foarte interesante amănunte...

4 Foarte interesante amănunte...

5 Așa o fi?