Casa Albă a fost închisă după o tentativă de acces neautorizat

Casa Albă a fost închisă marți seara, după ce o persoană a încercat să sară peste un suport de biciclete folosit ca barieră de-a lungul gardului din partea de nord a reședinței președintelui Donald Trump, informează Reuters.

Anunțul a fost făcut pe contul oficial de Twitter al Serviciului Secret, care răspunde de securitatea președintelui. Aceeași sursă precizează că suspectul a fost reținut.

Paza Casei Albe era foarte strictă, cu ocazia vizitei președintelui Turciei, Recep Tayyip Erdogan, eveniment pentru care s-au adunat în fața obiectivului mai mulți protestatari. Erdogan plecase deja când s-a produs incidentul.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Un document care dă fiori...

2 Voi ați citit asta? /

3 Grindeanu și Simion și-au îngropat șandramalele? Directorul INSCOP spune că e dezastru pentru AUR și PSD

4 Uite o informație care dă de gândit despre „imbatabilii” americani...

5 VIDEO La Moscova au început repetițiile pentru parada de 9 mai...