Casa Regală: În această noapte, nu se închid porţile la Palatul Regal

Porţile Palatului Regal nu se vor închide în noaptea de joi spre vineri, pentru ca toţi cei care doresc să aducă un ultim omagiu Regelui Mihai să o poată face.

Anunţul a fost făcut de Biroul de presă al Casei Regale.

Mii de persoane, de toate vârstele, aşezate pe mai multe rânduri, stau la coadă, la această oră, aşteptând să se reculeagă la catafalcul Regelui Mihai I. În jurul Palatului Regal se află o mulţime de oameni, care doresc să-şi ia rămas-bun de la Rege, iar coada se întinde pe Calea Victoriei şi pe bd. Ştirbei Vodă până în faţa Sălii Palatului.

Sicriul cu trupul neînsufleţit al Regelui Mihai a ajuns miercuri seara, în jurul orei 20,20, la Palatul Regal din Bucureşti, unde, până sâmbătă, cei care l-au admirat pe fostul suveran îi pot aduce un ultim omagiu. AGERPRES


populare
astăzi

1 Primele scatoalce date de Bolojan PSD-ului

2 Foarte interesante amănunte...

3 De citit... / Alții tac și fac, noi am ajuns de râsul curcilor...

4 SURSE Bolojan bagă zâzanie în PSD. Nu demite toți prefecții pentru a alimenta zvonurile de trădare

5 De citit...