Cât de legitimi mai sunt acești nenorociți, domnule președinte?

Cât de legitimi mai sunt acești nenorociți, domnule președinte? Au minți angajații și pensionarii că vor aduce Raiul în România. Că vor mări salarii și pensii, că vor aboli impozite. Au mințit. Mai mult, și-au mărit salariile doar lor. Și-au dat pensii speciale tot lor. Au ciuntit legile anticorupție și de integritate până la limita anulării lor. Aflăm că Olguța Vasilescu și-a pus fostul soț într-o funcție „răsplătită” cu 12.000 de euro pe lună. 4000 îi primește ea, pentru creșterea copilului, ca pensie alimentară.

Și dumneavoastră tăceți în păpușoi, domnule președinte. Le girați, senin, legile insultătoare.

De ce?


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas

4 VIDEO Cutremure violente în Venezuela, primele estimări vorbeau de peste 100.000 de morți

5 Alegeri anticipate în România: Fostul judecător CCR Petre Lăzăroiu explică mecanismul dizolvării Parlamentului