Cătălina Ponor, medalie de aur la bârnă, la Cupa Mondială de la Doha

Cătălina Ponor a cucerit, sâmbătă, medalia de aur la bârnă, la Cupa Mondială de gimnastică artistică de la Doha (Qatar), informează pagina de pagina de Facebook a Federației Române de Gimnastică.

Reprezentanta țării noastre a intrat în finală cu cea mai mare notă și s-a impus cu 14,650 puncte.

Argintul a revenit sportivei Thauany Lee de Araujo (Brazilia) cu 14,150 puncte, iar bronzul Filipei Martins (Portugalia), cu 13.900 puncte.

AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...

5 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei