Categoria „valori”/VIDEO Scandal și bătaie în curtea Catedralei Mitropolitane Iaşi

Trei bărbaţi au fost reţinuţi la Iași după un scandal pe care l-au provocat în curtea Mitropoliei din Iași. Joi, imediat după slujbă, mai mulți vasluieni s-au bătut şi au făcut scandal în curtea Catedralei Mitropolitane Iaşi.
Poliţiştii locali şi jandarmii au dus la sediul Poliţiei Municipiului Iaşi, pentru verificări, 19 persoane din judeţul Vaslui. A fost deschis un dosar penal în care se fac cercetări pentru tulburarea ordinii şi liniştii publice.
De asemenea, trei bărbaţi au fost reţinuţi de poliţişti pentru 24 de ore, urmând ca vineri să fie prezentaţi Parchetului de pe lângă Judecătoria Iaşi.
Poliția precizează că persoanele implicate în conflict au refuzat să depună plângere prealabilă pentru infracţiunea de lovire sau alte violenţe.
„De asemenea, toate persoanele implicate în conflict au fost sancţionate contravenţional, conform Legii nr. 55/2020 pentru nerespectarea măsurilor individuale de protecţie a vieţii”, anunță IPJ Iași.

 


populare
astăzi

1 Noi amănunte de la festivalul prostiei din PSD / Ce ar pune la cale Grindeanu, „știuca” politicii românești...

2 BREAKING Iranul a lovit două dintre cele mai mari fabrici de aluminiu din lume și amenință acum universitățile americane din Golf

3 BREAKING „Pentru prima dată în ultimele secole” / Poliția israeliană nu l-a lăsat pe Patriarhul Ierusalimului să intre la Sfântul Mormânt pentru slujba …

4 Românca din Italia care a fugit cu lozul de 500.000 de euro și-a sunat partenerul: „Mi-a spus că termină munca și că se întoarce acasă”

5 De citit...