Câteva sute de persoane au protestat în fața Guvernului

Câteva sute de persoane au protestat joi-seară în Piața Victoriei din Capitală, fiind a 17-a zi de manifestații antiguvernamentale.

Protestatarii din fața Guvernului au afișat mai multe pancarte, printre mesajele transmise fiind: "Nu cedăm. Rezistăm", "Luptăm pentru principii și valori", "Când nedreptatea devine lege, rezistența devine datorie", "Libertatea lor, închisoarea noastră", "Dacă lege nu e, nimic... nu mai rămâne".

Au fost și scandări în rândul celor prezenți în Piața Victoriei: "Demisia!", "Noaptea ca hoții!", "Nu scăpați!", "Zi de zi, aici vom fi!".

Ca în ultimele seri, la orele 21.00 și 22.00, cei prezenți în piață au intonat Imnul Național și au aprins luminile telefoanelor mobile. Apoi au strigat "Demisia" timp de 20 minute.

Manifestația s-a încheiat fără incidente.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Mafia Nordis contraatacă / Laura Vicol îi face plângere penală lui Siegfried Mureșan: „Acest aservit străinilor mă amenință”

2 Cum afli exact când te poți pensiona. Calculatorul CNPP care arată vârsta de pensionare actualizată

3 „Acum două luni fugea de funcția de premier, acum și-o dorește. A dus PSD la 13%”

4 O influenceriță, refuzată la îmbarcare de Lufthansa din cauza ținutei: „Ești dezbrăcată”

5 Ingredientul care ajută digestia, scade colesterolul și reglează glicemia natural rapid. Opt beneficii cheie