Câteva sute de protestatari, în municipiile Vaslui și Bârlad

Câteva sute de persoane au mărșăluit sâmbătă seara pe străzile municipiului Vaslui, în semn de protest față de ordonanța de urgență privind modificarea Codurilor penale.

*LIVE UPDATE Protest București: Manifestanții, în număr de 40.000, încep să se strângă din nou în fața Guvernului (FOTO/VIDEO)

Ei au afișat pancarte cu mesaje printre care 'Jos Guvernul!', 'Ieșiți din casă, dacă vă pasă', 'Dragnea, nu uita, România nu-i a ta', 'Infractorii, noaptea, ne-au furat dreptatea!'.

Protestatarii au făcut o oprire în fața sediului organizației județene Vaslui a PSD, strigând 'PSD, ciuma roșie!'.

La Bârlad, oamenii s-au adunat în centrul orașului, în fața primăriei, unde au scandat lozinci antiguvernamentale.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Așa o fi?

2 Hopa! / Oamenii de afaceri acuzați de dare de mită în dosarul lui Ciprian Ciucu...

3 Denise Rifai, suspectă în dosarul DNA legat de Ciprian Ciucu. Acuzațiile aduse vedetei tv

4 „Singura în stare a explica ce n-am înțeles de la început” / CTP, „ipoteză care arată a conspiraționism” despre Nicușor Dan

5 Așa o fi?