Câteva zeci de persoane protestează în Piaţa Universităţii împotriva certificatului verde

Câteva zeci de persoane protestează, joi seară, în Piaţa Universităţii împotriva restricţiilor impuse de autorităţi odată cu implementarea certificatului verde.

Manifestanţii au pătruns pe carosabil şi au blocat traficul rutier în zonă, flutură steaguri tricolore şi poartă pancarte cu mesaje precum: "Libertate fără certificate", "OMS (Organizaţia Mondială a Sănătăţii - n.r.) afară din ţară".

De asemenea, ei strigă: "Nu cedăm, nu ne vaccinăm", "Unica soluţie, încă o revoluţie", "Libertate".

La protest este prezent şi deputatul George Simion, copreşedintele AUR. AGERPRES


populare
astăzi

1 Hopa, ce avem noi aici?

2 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

3 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

4 Asta e România onestului Nicușor Dan?

5 O informație interesantă