Câteva zeci de persoane protestează la Cotroceni, în a cincea zi consecutiv

Pentru a cincea zi consecutiv, un grup format din câteva zeci de persoane protestează joi în fața Palatului Cotroceni, cerând demisia președintelui Klaus Iohannis.

De asemenea, demonstranții scandează lozinci de susținere a Guvernului Grindeanu.

Pe una din pancartele purtate de protestatari se poate citi "Nu vreau guvern de doi lei! Vreau Grindeanu la butoane, ca să am bani de bomboane". Pe un alt afiș scrie "Demisia", "Suspendare pentru instigare".

Mai mulți jandarmi asigură desfășurarea fără incidente a protestului.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Foarte interesante amănunte...

4 Foarte interesante amănunte...

5 Mafia Nordis contraatacă / Laura Vicol îi face plângere penală lui Siegfried Mureșan: „Acest aservit străinilor mă amenință”