Câteva zeci de persoane protestează la Cotroceni, în a cincea zi consecutiv

Pentru a cincea zi consecutiv, un grup format din câteva zeci de persoane protestează joi în fața Palatului Cotroceni, cerând demisia președintelui Klaus Iohannis.

De asemenea, demonstranții scandează lozinci de susținere a Guvernului Grindeanu.

Pe una din pancartele purtate de protestatari se poate citi "Nu vreau guvern de doi lei! Vreau Grindeanu la butoane, ca să am bani de bomboane". Pe un alt afiș scrie "Demisia", "Suspendare pentru instigare".

Mai mulți jandarmi asigură desfășurarea fără incidente a protestului.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...