Câteva zeci de persoane protestează la Cotroceni, în a cincea zi consecutiv

Pentru a cincea zi consecutiv, un grup format din câteva zeci de persoane protestează joi în fața Palatului Cotroceni, cerând demisia președintelui Klaus Iohannis.

De asemenea, demonstranții scandează lozinci de susținere a Guvernului Grindeanu.

Pe una din pancartele purtate de protestatari se poate citi "Nu vreau guvern de doi lei! Vreau Grindeanu la butoane, ca să am bani de bomboane". Pe un alt afiș scrie "Demisia", "Suspendare pentru instigare".

Mai mulți jandarmi asigură desfășurarea fără incidente a protestului.

AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...

5 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei