Câteva zeci de persoane protestează la Cotroceni, în a cincea zi consecutiv

Câteva zeci de persoane protestează la Cotroceni, în a cincea zi consecutiv

Pentru a cincea zi consecutiv, un grup format din câteva zeci de persoane protestează joi în fața Palatului Cotroceni, cerând demisia președintelui Klaus Iohannis.

De asemenea, demonstranții scandează lozinci de susținere a Guvernului Grindeanu.

Pe una din pancartele purtate de protestatari se poate citi "Nu vreau guvern de doi lei! Vreau Grindeanu la butoane, ca să am bani de bomboane". Pe un alt afiș scrie "Demisia", "Suspendare pentru instigare".

Mai mulți jandarmi asigură desfășurarea fără incidente a protestului.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Cine e femeia care a atras toate privirile la parada de la Arcul de Triumf. Președintele Nicușor Dan s-a oprit și a salutat-o

2 BREAKING Luați-o pe asta cu Băluță!

3 „Polonezii au dat lovitura de grație Ungariei: au participat și la festivitățile care au marcat anexarea Transilvaniei”

4 „Să îi concedieze imediat”. Mesajul vehement adresat de 1 Decembrie către Nicușor Dan de un fost consilier al lui Traian Băsescu

5 „Lui îi plăcea cu iahtul. Du-te, ia-ţi iahtul, şi pleacă!”