Câteva zeci de persoane protestează la Cotroceni, în a cincea zi consecutiv

Pentru a cincea zi consecutiv, un grup format din câteva zeci de persoane protestează joi în fața Palatului Cotroceni, cerând demisia președintelui Klaus Iohannis.

De asemenea, demonstranții scandează lozinci de susținere a Guvernului Grindeanu.

Pe una din pancartele purtate de protestatari se poate citi "Nu vreau guvern de doi lei! Vreau Grindeanu la butoane, ca să am bani de bomboane". Pe un alt afiș scrie "Demisia", "Suspendare pentru instigare".

Mai mulți jandarmi asigură desfășurarea fără incidente a protestului.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Hopa, ce avem noi aici?

2 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

3 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

4 Asta e România onestului Nicușor Dan?

5 O informație interesantă