Câteva zeci de persoane s-au strâns în Piaţa Victoriei pentru a o susţine pe Laura Codruţa Kovesi

Câteva zeci de persoane s-au adunat, vineri seara, în Piaţa Victoriei pentru a o susţine pe fosta şefă a DNA Laura Codruţa Kovesi, după ce aceasta a fost pusă sub urmărire penală de Secţia pentru investigarea infracţiunilor din justiţie (SIIJ) pentru luare de mită, abuz în serviciu şi mărturie mincinoasă.

Protestatarii au scandat totodată împotriva coaliţiei guvernamentale. Ei au fluturat steaguri ale României şi Uniunii Europene. AGERPRES


populare
astăzi

1 Hopa, ce avem noi aici?

2 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

3 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

4 Asta e România onestului Nicușor Dan?

5 O informație interesantă