Câteva zeci de persoane s-au strâns în Piaţa Victoriei pentru a o susţine pe Laura Codruţa Kovesi

Câteva zeci de persoane s-au adunat, vineri seara, în Piaţa Victoriei pentru a o susţine pe fosta şefă a DNA Laura Codruţa Kovesi, după ce aceasta a fost pusă sub urmărire penală de Secţia pentru investigarea infracţiunilor din justiţie (SIIJ) pentru luare de mită, abuz în serviciu şi mărturie mincinoasă.

Protestatarii au scandat totodată împotriva coaliţiei guvernamentale. Ei au fluturat steaguri ale României şi Uniunii Europene. AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...