Ce titrau cinci televiziuni de știri la ora 20 despre proteste pe burtieră: 50 de mii, 35 de mii, mii de oameni, violențe, protest de amploare

Ce titrau cinci televiziuni de știri la ora 20 despre proteste pe burtieră: 50 de mii, 35 de mii, mii de oameni, violențe, protest de amploare

Digi 24 anunta la ora opt pe burtiera 50 de mii de oameni la proteste in Bucuresti, Realitatea TV avansa cifra de 35.000, Romania TV vedea doar violente intre manifestanti si jandarmi, B1 se rezuma sa spuna ca sunt proteste de amploare in Capitala iar Antena 3 minimaliza protestul informand ca sunt mii de oameni.

Vezi mai jos cum reflectau televiziunile de stiri protestul din Capitala in informatiile prezentate pe burtiera:





populare
astăzi

1 Adevărații șefi ai României, la ei e cheia...

2 O informație care dă de gândit...

3 VIDEO „Taci dracu' din gură, ești altă generație, nu vă suport” / Claudiu Bleonț și-a umilit fetița pe scenă

4 VIDEO Nicușor Dan a luat-o razna? Serie de gafe la dezbaterea de la TVR

5 Aceste lucruri se petrec în „curata” Germanie... La Amsterdam, unde abia poți respira pe anumite străzi din cauza „ierbii”, cum o fi?