Cetățeanul irlandez care a pătruns în Palatul Parlamentului a fost reținut

Cetățeanul irlandez care a pătruns noaptea trecută în Palatul Parlamentului a fost reținut pentru 24 de ore, a anunțat Biroul de presă al Poliției Capitalei. El e acuzat de violarea sediului profesional și de distrugere. Omul se afla în stare de ebrietate când a intrat în clădirea Palatului Parlamentului, după ce a spart un geam și a escaladat gardul. A fost depistat de jandarmii care asigură pază interioară a Palatului Parlamentului./ilixandru/pvelisar

Sursa: rador.ro


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei

5 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...