Cetățeanul irlandez care a pătruns în Palatul Parlamentului a fost reținut

Cetățeanul irlandez care a pătruns noaptea trecută în Palatul Parlamentului a fost reținut pentru 24 de ore, a anunțat Biroul de presă al Poliției Capitalei. El e acuzat de violarea sediului profesional și de distrugere. Omul se afla în stare de ebrietate când a intrat în clădirea Palatului Parlamentului, după ce a spart un geam și a escaladat gardul. A fost depistat de jandarmii care asigură pază interioară a Palatului Parlamentului./ilixandru/pvelisar

Sursa: rador.ro


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

5 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas